Kurzy a školení

Pro rok 2019 nabízíme zájemcům z řad veterinárních lékařů, sester, pomocného personálu i studentů následující kurzy (jejichž seznam bude pravidělně obnovován na těchto stránkách – pokud nebudete chtít sledovat pořád náš web, sledujte náš Facebook, kde dáme upozornění na změny stránek):

1. Kurz metody a postupy při práci ve veterinární laboratoři

Časová dotace: Týdenní kurz – 4hodiny denně nebo 2-denní víkendový intenzivní kurz 2×8 hodin. Probíhá od června do srpna 2019.

Obsah: základní poznatky z následujících oblastí : příprava biologického vzorku – analýza biochemická, hematologická a imunochemická – kontrola kvality.
Kurz má teoretickou i praktickou část, frekventanti po absolvování obdrží certifikát popř. potvrzení o vykonané praxi.

Cena: studenti (platná karta ISIC nebo index dokládající denní studium) 1000 Kč pro jednotlivce, 850 Kč na osobu při přihlášení 2 a více osob naráz.
Veterinární lékaři a sestry : stejná cena jako studenti.
Ostatní zájemci : 1500,- Kč.
Výuka individuální, max. počet účastníků v jednom kurzu 4 osoby. Zájemci zašlete zprávu na mail : judita.arnostova@frestone.cz, zašleme přihlašovací formulář. Pro červnový běh uzávěrka 22.5.2019, přednost bude dána zájemcům, kteří se přihlásí nejdříve.

2. Workshop správné techniky krevních nátěrů

Časová dotace: jednodenní kurz (cca 4 hodiny), probíhá od června do září 2019
Obsah: prakticky zaměřený workshop se bude věnovat tipům, jak udělat krevní nátěr, za který Vás každá laboratoř pochválí a Vy v něm případně uvidíte, co budete potřebovat. Začneme (snad 🙂 )zábavnou přednáškou na téma krevních nátěrů, řekneme si, co můžeme pod mikroskopem vidět v důsledku špatného provedení nátěru a uděláme si stručnou exkurzi do typů odběrového materiálu, se kterým se nejčastěji v praxi setkáme. Následuje nejdelší část kurzu – praxe krevních nátěrů, kdy si můžete natírání ozkoušet v praxi. Kurz je ideální pro veškerý personál, veterinární lékaře i sestry, případně studenty, kteří cítí, že se jim ucelená průprava pro přípravu krevních nátěrů bude hodit – a jsou unaveni z toho, že jim laboratoře pravidelně “tahají uši” za nátěr, který se jim nelíbí 🙂
Cena: studenti (platná karta ISIC nebo index dokládající denní studium) 250 Kč pro jednotlivce, 200 Kč při příhlášení dvou a více osob naráz
Veterinární lékaři a sestry: stejná cena jako studenti
Ostatní zájemci : 350 Kč
Výuka individuální, max. počet účastníků v jednom kurzu 5 osob. Zájemci zašlete zprávu na mail : judita.arnostova@frestone.cz, zašleme přihlašovací formulář. Pro červnový běh uzávěrka 22.5.2019, přednost bude dána zájemcům, kteří se přihlásí nejdříve. Frekventanti obdrží certifikát o absolvování kurzu.